Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Дискримінація за ознакою статі — ситуація, за якої особа та/або група осіб за ознаками статі, які були, є та можуть бути дійсними або припущеними, зазнає обмеження у визнанні, реалізації або користуванні правами і свободами або привілеями в будь-якій формі, встановленій Законом України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні», крім випадків, коли такі обмеження або привілеї мають правомірну об’єктивно обґрунтовану мету, способи досягнення якої є належними та необхідними.
Дискримінація за ознакою статі забороняється Законом України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків»
Що робити постраждалій особі
Постраждала людина має подати скаргу або заяву безпосередньому керівнику, або, за необхідності — керівнику вищого рівня. У повідомленні про вчинення протиправних дій треба вказати інформацію про час, місце, обставини, наявність свідків та особу, що вчинила дії.
Керівником має бути порушено дисциплінарне провадження шляхом видання відповідного наказу (розпорядження) та утворено дисциплінарну комісію з розгляду дисциплінарних справ для здійснення дисциплінарного провадження з метою визначення ступеня вини, характеру і тяжкості вчиненого дисциплінарного проступку.
За наслідками розгляду дисциплінарної справи, керівник може притягнути винну особу до дисциплінарної відповідальності.
Права постраждалої особи
Особа, яка вважає, що вона постраждала від дискримінації за ознакою статі, має право:
Куди звернутися за допомогою
Відповідальність за порушення законодавства про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.
Особи, винні в порушенні вимог законодавства про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, несуть: