Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Якщо фізична особа більше не виконує своїх зобов’язань і не бачить можливості врегулювати ситуацію мирним шляхом, це може стати підставою для відкриття провадження у справі про банкрутство.
Відповідно до ч.ч. 2, 3 ст. 8 Кодексу України з процедур банкрутства (КУзПБ) право на звернення до господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство мають і боржник, і кредитор.
Статтею 1 Кодексу України з процедур банкрутства (КУзПБ) визначено поняття неплатоспроможності – це неспроможність боржника виконати після настання встановленого строку грошові зобов`язання перед кредиторами не інакше, як через застосування процедур, передбачених цим Кодексом.
Провадження у справі про неплатоспроможність відкривається за наявності підстав, передбачених Кодексом України з процедур банкрутства (стаття 115), та подачі заяви боржника про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржника – фізичної особи.
Відповідно до частини 2 статті 115 цього Кодексу можна відкрити провадження в справі про неплатоспроможність фізичної особи, якщо:
Мета процедури банкрутства фізичної особи – допомогти погасити борги, а не звільнити від них.
Початок процедури не гарантує миттєве звільнення від боргів, а особи, які хочуть звернутися із заявою про відкриття справи про неплатоспроможність, варто пам’ятати про ризики, визначені в Кодексі України з процедур банкрутства, а саме:
Тому боржникам слід зважено підходити до рішення про банкрутство, враховуючи всі юридичні наслідки.